Yan ve Üst Kayar Tenteli Karoser Teknik Özellikler:

 

Yan ve Üst Kayar Tenteli Kasalar da çeşitli tipler için yapılabilirlik, mümkündür.

  a.Yanlar ve arka, kapaklı, kapaksız ızgaralı tiplerde yapılabilir.
  b. Baba direkleri çıkarılabilir tip - sabit tip yapılabilir.
  c. Üst raylar sabit ve sökülür tiplerde yapılabilir.

 1. Şase : Alt şaseler sert ağaç cinsi (meşe, dişbudak, akasya ) yada NPU profil malzeme ile sert ağaç cinsi takozun birleşiminden montajlanır. Şase, araç cinsi ve kasa tonajı dikkate alınarak belirlenen ölçülerde yapılır.
 2. Şase Izgaraları : Şaseyi tabana bağlayan yastıklar sert ağaç cinsi (meşe, dişbudak, akasya ) ,yada NPI profil malzeme den imal edilir, yastık ölçüleri, araç cinsi ve kasa tonajı dikkate alınarak, belirlenen ölçülerde yapılır.
 3. Taban : Düz ahşap taban, ızgaralı taban, saclı taban tiplerinde kullanılan malzeme kereste sarıçam veya ladin cinsi ahşap ve muhtelif kalınlıklarda sac kullanılmaktadır.
 4. Kapaklar : Yan ve Üst kayar tenteli kasalar da kapak tipi, ahşap veya sac kapaklı, tercihe göre belirlenerek yapılır.Kapak için kullanılan kereste sarıçam veya ladin cinsi olup, sac 2 mm kalınlıklarında kullanılır.Kapak yükseklikleri ,araç tipi, kullanım yeri ve tercihe bağlı olarak genellikle 1000 mm'e kadar değişik ölçülerde yapılabilir.
 5. İlaveler : 2 mm sacdan bükümlü olarak yapılır.İlave yükseklikleri genelde 300-350 mm genişliğinde olup, müşteri tercihine, araç tipine bağlı olarak değişir.
 6. Bagaj : Tercihe göre Ahşap bagaj tipi veya Sac bagaj tipi yapılır.
 7. Kapaklar yaylı sistem olup, kilitleme için kamalı sistem kullanılmaktadır. Kapaklar da yay kullanılması, kapak tipine bağlı olarak Üretim Müdürünün bilgisindedir.
 8. Tente destek çatısı, profil veya sac bükme malzemeden yapılır.

Standart özellikler:

 1. Takım sandığı 1 adet
 2. Su bidon yeri 1 adet
 3. İşletme yeri
 4. Çamurluklar ve paspaslar

ELİT GRAFİK TASARIM